האוהד היחיד של פ.צ קלן

מצחיק איך לא זכרתי אותך עד שנהרגת ומאז, אני לא מצליח לשכוח אותך.

"פ.צ קלן" ענית לי כששאלתי "את מי אתה אוהד בגרמניה?". מי בכלל ידע שיש להם אוהדים בישראל? לבטח היית האוהד היחיד של פ.צ קלן בנהריה. אמצע שנות ה–90 והכדורגל הגרמני מגוון ביותר. בורוסיה דורטמונד (95 ,96), באיירן מינכן (94, 97), קייזרסלאוטרן (91 ,98), ורדר ברמן (93) ושטוטגרט (92) זוכות באליפויות ואתה בוחר לאהוד קבוצת מעליות (עולה ויורדת), כשהפעם האחרונה בה זכתה באליפות (78) הייתה עוד לפני שנולדנו.
אני לא יודע מה היו הסיבות שלך לאהוד את הקבוצה הזאת, אך לאחר מותך הבנתי שזאת הקבוצה המתאימה לך ביותר. קבוצה שקטה, ענווה, מלוכדת, שלא מוותרת אף פעם, שמכבדת כל יריב שעומד מולה. קבוצה בדמותך.

1. f.c koln facebook official page

בילינו שלוש שנים ביחד בחטיבה, אך אני לא יכול לומר שהיינו חברים טובים. אף פעם לא הייתי אצלך בבית, אין לי מושג מי אלה הוריך או איך נראים אחיך.
חברים לכיתה וזהו. ככה פשוט.

כשהגיע אלי הדיווח שנפלת בקרב בג'נין, לא הייתי צריך לתת למוח שלי הרבה זמן לפני שצצו בראשי שתי מחשבות שלא עוזבות אותי מאז וכנראה גם לא יעזבו לעולם. שתי מחשבות שגורמות לי להיזכר בך כמעט בכל שבת. כמובן שזה קשור לכדורגל, הרי ממה חיי היו מורכבים בימי התיכון? שיחקתי כדורגל או דיברתי על כדורגל.

הראשונה היא כמובן פ.צ קלן.

השנייה הייתה בקשת סליחה ומחילה ממך.

שיחקנו כדורגל ליד בניין בית הספר, בדשא לא מסודר, לא מכוסח, מלא בורות. כדורגל של פעם. מניחים שני תיקים והנה יש לנו שער. במהלך המשחק עברתי אותך בכדרור מלא פוזה ועשית עלי עבירה קטנה, אבל כזאת שגרמה לי ליפול על הדשא.
אני הייתי כל כך מלא בעצמי, חשבתי אז שאני כוכב גדול וכשהייתי שם על הדשא, כעוס, נפוח ופזיז, החלטתי שאני צריך להחזיר לך.

 

בעטתי בך קצת מעל הקרסול.

אתה כנראה רצית להושיט יד כדי להרים אותי, אולי רצית לראות אם קרה לי משהו, לבקש סליחה. זאת אף פעם לא אדע כי עוצמת הבעיטה ומיקומה בחלק האחורי של הרגל גרם לך ליפול על הדשא לצידי.

כולם צחקו, הביטחון העצמי שלי נסק בזמן שאתה הובכת.

הזיכרון הזה שהיה אטום כמו פחית שימורים, צרוב בי כבר 15 שנים כמו מתכת מלובנת, זיכרון שישאר עימי עד שיגיע יומי להיפרד מן העולם. ביקשתי סליחה באיחור של שבע שנים, אך אני מקווה שבקשתי הגיעה אליך.

אני ממשיך לעקוב עבורך אחרי פ.צ קלן. אחרי שנים של דשדוש השנה יש סיכוי ממש טוב להגיע לליגה האירופית או גביע אופ"א כמו שאתה מכיר אותו. כרגע הם מדורגים במקום השמיני ואם ינצחו את ורדר ברמן ביום שישי הקרוב הם יעלו למקום השישי! דיברו עליהם השנה לא מעט בעיקר בגלל אנטוני מודסט שנותן את עונת חייו עם 23 שערים עד כה.

זה משמח אותך?

מבטיח לעדכן, כמו בכל סופ"ש, כמה נגמר.

סמ"ר רועי טל ז"ל, בן 21 במותו, נהרג במחנה הפליטים ג'נין במהלך מבצע "חומת מגן", 5.4.2002.

רועי טל
אתר חטיבת הנח"ל
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח