דירוג האיצטדיונים הגדול – איצטדיון סמי עופר בחיפה

לשאר האיצטדיונים בדירוג

הערב יערכו באצטדיון "סמי עופר" שני משחקי חצי הגמר של גביע המדינה בכדורגל. להגיד שאני לא מתרגשת בטירוף יהיה שקר ממש גדול, אז כדי להפיג קצת את המתח ולהכין את 30,000 האוהדים שעומדים למלא את האצטדיון – הגיע זמנו של סמי עופר המרהיב בחיפה לעבור תחת שולחן הדירוגים.

באנר דף הבית - מונגיאל טיקטיק והזווית

בואו נתחיל בקצת פרטים יבשים. אצטדיון "סמי עופר" קרוי על שם (חכו, זה יפתיע אתכם…) סמי עופר ז"ל, שתרם כ-15% מעלות הקמת האצטדיון. עלות ההקמה הכוללת שלו מגיעה לכחצי מיליארד ₪ (אוהבים להוציא כספים שם בצפון) והוא נחשב לאצטדיון המודרני בישראל. בהתחשב בזה שהוא נחנך ב-2014 אנחנו בהחלט מצפים ממנו לכך. סמי עופר החליף את אצטדיון קרית אליעזר המיתולוגי והיה אמור להביא בשורה וניחוח חדש ומרענן לקבוצות הבית – הפועל ומכבי חיפה. ואכן, מספר המנויים בשתי הקבוצות עלה.

כרגיל נדרג על פי הפרמטרים הקבועים, כפי שנעשה בדירוגים הקודמים, אז בואו נצא לדרך:

כזכור, הפרמטר הראשון נגישות מתחלק לשניים:

תחבורה: חיפה ידועה כעיר היחידה בישראל שמכילה את כל אמצעי התחבורה האפשריים – נמל ימי, רכבת, כרמלית, מטרונית וגם נמל תעופה. אם אתם פשוטי עם, ככל הנראה תסתפקו באחד מאמצעי התחבורה הפשוטים שהזכרתי לעיל. הרכבת תעצור לכם במרחק שיאלץ אתכם לקחת מונית או לנסוע באוטובוס, אבל בגדול נגיש. ציון 7.5.

דירוג האיצטדיונים - סמי עופר
אני מחייכת בחצי הגמר הקודם לפני שהגיעו הדמעות

חנייה: חנייה באצטדיון עצמו היא לא חלק מההיצע, אך האוהדים הקבועים סיפרו שהזמן המקסימלי שבזבזו על הליכה היה רבע שעה. אני בזמנו חוויתי הליכה של 25 דקות לפחות, אולי זה הרגיש כל כך ארוך כי זה היה אחרי הפסד. ובכל זאת, החיפאים מצליחים להתמודד עם כמויות של קהל ועל כן יקבלו כאן ציון של 6.5.

מס' מושבים: בסמי עופר ישנם 30,870 מקומות ישיבה, והוא מדורג שני אחרי אצטדיון טדי בירושלים שמונה 31,733 מושבים. אני מודה שברגעי משבר של "הכרטיסים לחצי גמר נגמרו תוך רבע שעה" אני חושבת למה אף אחד לא טורח לבנות אצטדיון מפלצתי לאוהדים הישראלים (שיספק מענה לפחות כמו שאצטדיון ר"ג סיפק בשעתו), אבל בהתחשב בכך שרוב הזמן המקומות האלו מספיקים זה די והותר. ציון 7.5.

נוחות: מרווח יחסית, מתוכנן נכון. ציון 7 יספיק כאן.חווית צפייה: אני מודה, כשנכנסתי בפעם הראשונה לסמי עופר לבשתי פנים נדהמות כמו ילד בחנות ממתקים. יחסית לאחת שעדיין לא חוותה בחייה משחקים באירופה (מי מתנדב לקחת אותי???) אין ספק שזה הבדל משמעותי ממה שהכרנו עד עכשיו. הבלוגר אלון שפירא הזכיר את הסינוור ביציעים התחתונים (מחזקת) ונמרוד קדוש שיבח את האקוסטיקה, אבל לא שכח לציין את הגג ש"מפנק בחורף, אבל בקיץ גורם לאצטדיון להיות כמו חממה והטמפרטורות בלתי נסבלות". שני מסכים גדולים יעזרו לכם להיכנס לעניינים ויספרו לכם מה הדקה והתוצאה במקרה שנרדמתם. מקריאה קצרה עולה שהאצטדיון מרושת בטכנולוגיות מגניבות כמו זיהוי פנים ביציעים למטרה של הרחקת מפריעי סדר ועל הדשא מותקנים חיישנים שמדווחים בקביעות על טמפרטורה, לחות, ועוד דברים שגורמים להגיד "וואי, מגניב!". רק בגלל הסינוור והחום בקיץ, 8.5.

היגיינה: מה שנקרא, מרגישים שזה חדש. נקי, מצוחצח, מרווח. על הגימיק המשעשע במשתנות של הגברים (שער וכדור כדי שתהיה לכם מוטיבציה לכוון ולשמור על הניקיון) קבלו לייק ענק. אולי הפתרון לקבוצת הבית הוא לשים משתנות בשערים על הדשא, יכול להיות שזה מה שיעזור להם להבקיע. על שירותים שלא מעלים חשש כשנכנסים אליהם, קבלו ציון 10!

שירותים סמי עופר

מזנון: אוכל סביר, מחירים סבירים. האצטדיון מציע כ-18 מזנונים, מה שאומר שאף אחד לא יישאר רעב. על כך מגיע ציון יפה של 8.

בשורה התחתונה, סמי עופר מקבל ציון של 7.85. ללא ספק אחד האצטדיונים אם לא המרשים ביותר שיש בישראל. לא סתם האצטדיון מדורג בקטגוריה 4 בדירוג אופ"א, מה שאומר שהחיפאים יכולים לארח את משחקי הפלייאוף של המוקדמות עד לשלב חצי הגמר של ליגת האלופות, משלב 32 הגדולות עד לשלב חצי הגמר של הליגה האירופית ומשחקי טורניר הגמר של אליפות אירופה.

בהחלט מכובד! וכל מה שנשאר לאחל, זה שנהנה מההצגה הכפולה הערב!

קהל בית"ר ירושלים

Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח