תעודת שליש – סיכום הסיבוב הראשון בליגת העל

13 משחקים וסיבוב אחד מאחורינו וזהו זמן טוב לסיכום ביניים של ליגת העל שלנו:

קבוצת הסיבוב – רגע לפני שהחלום מתנפץ, ובסיבוב הבא כבר נשכח מהם, תנו את הכבוד להפועל חיפה. כמעט אלופת הסיבוב. המרענן הרשמי של הליגה, שנתנה פה כמה הצגות ובעיקר נראתה כמו קבוצה. חיפה האדומה יצאה מהחורים והביטה לכל הליגה בעיניים. שאפו.

הפועל חיפה, קהל
קרדיט לדף הפייסבוק של מנהלת הליגות לכדורגל

שחקן הסיבוב – עלי מוחמד. נכון, דיא סבע הוא המוציא לפועל העיקרי בנתניה המלהיבה, אבל המנוע של הקבוצה הוא מוחמד. הניז'רי הצעיר הפגין יכולות מרשימות ביותר ואף היו שהשוו אותו למסי בקנה מידה מקומי. אך גם ללא הגזמות כאלו, מוחמד הוא אחת הסיבות העיקריות שעד כה אני אוכל את הכובע על ההימור העלוב שלי מפרוייקט פתיחת העונה, שנתניה תשאר בליגה.

תגלית הסיבוב – רוסלן ברסקי. שחקן מאד מוכשר, שפורח בחיפה. ההרמות שלו, הבישולים שלו וראיית המשחק שלו, הם חלק גדול במיקום המפתיע של חיפה בסגנות הסיבוב.

מאמן הסיבוב – בהמשך ישיר, ניר קלינגר. שנים של עבודה קשה בקבוצות בינוניות ומטה וסבלנות רבה, משתלמות סוף סוף השנה. הפועל חיפה נראית קודם כל קבוצה. מאומנת, כל שחקן יודע את מקומו, ושקטה. ניכרת טביעת יד של מאמן שיודע מה הוא עושה ועל כך כל הכבוד לקלינגר.

פריצת הסיבוב – עידן ורד. בחצי הסיבוב הראשון זה בלט בצורה מפחידה. כשורד במגרש בית"ר מנצחת. כשהוא לא, לא. אפילו טביב שם לכך חותמת במשבר התורן שרק קיבע את מעמדו של ורד. בית"ר למדה לנצח גם בלעדיו, אבל לכשיחזור, הוא עשוי להיות ההבדל בין מאבק על אירופה למאבק על אליפות.

עידן ורד, בית"ר ירושלים
Credit to "Idan Vered" Facebook page

בזיון הסיבוב – בית"ר בגביע הטוטו ועכו בליגה משתפות שישה זרים בניגוד לחוק וסופגות הפסד טכני. שלומיאליות ישראלית במיטבה.

אכזבת הסיבוב – מכבי. ההתלבטות בין חיפה לתל אביב, נופלת בסוף על הצהובים. על חיפה כבר אמרו הכל, אבל מכבי היא אכזבה בעיקר בגלל איך שנבנתה ואיך שהיא נראית תחת צוות מקצועי שבאמת יודע את העבודה ועם תקציב ענק. באמת שממנה היו ציפיות להרבה יותר.

השחקן המאכזב – עומר דמארי. לא להאמין שמדובר באותו חלוץ שהיה אימת הליגה רק לפני כמה עונות. החלוץ שנתן קרב אמיתי לזהבי באותו דרבי מפורסם, לא פוגע מחמישה מטרים. עצוב.

אתר הזווית בחסות טיק טיק

ובערב חנוכה, שמונה שאלות לסיבוב הבא:

  1. האם יוסי בניון יעזוב את בית"ר או שסוף סוף ינהיג מהספסל, מהמגרש והיכן שלא יהיה?
  2. באיזה פער בפסגה תסיים באר שבע את הסיבוב השני?
  3. האם ג'ורדי יפטר את עצמו?
  4. ההגנה של מי תספוג יותר? של נתניה או של בית"ר?
  5. ההתקפה של מי תכבוש יותר? של נתניה או של בית"ר?
  6. האם מאור בוזגלו ישכיח את הסיבוב השחור ויחזיר את חיפה לפחות למאבק על הפלייאוף העליון?
  7. האם הפועל חיפה תחזיק מעמד לעוד סיבוב כזה?
  8. מי תצטרף לעכו בדרך חזרה ללאומית?
דיא סבע
קרדיט לדף הפייסבוק מנהלת הליגות לכדורגל
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח