צופה מהצד – שחקנים לשים אליהם לב השבוע בפנטזי (מחזור 16)

תגידו, מישהו מוכן לפטר אותי מהתפקיד הזה כבר?

שבוע אחרי שבוע נותן המלצות, מתבסס על נתונים ותאוריות, בונה הרים וגבעות ונשאר עם חמישה שחקנים שלא עושים שום דבר בשבוע שאני ממליץ עליהם. השבוע, לפני שאסכם לכם את מה עשו השחקנים שהמלצתי עליהם בשבוע שעבר, אתאר לכם את ההרגשה שלי בכל מחזור מחדש לאחרונה בממ פשוט.

צופה מהצד חסידה
צופה מהצד, תמונת אילוסטרציה

לפחות התאוריה שביססתי על כך שההמלצות לרוב מוכיחות את עצמן שני מחזורים קדימה ממשיכה להתחזק עם שחקנים שמחכים שבוע שתרד מהם הקללה (שהיא ההמלצה שלי) כדי להביא נקודות. אולי הגיע הזמן שאני אזכיר לעצמי, כמו שאני מזכיר לכם, שלרוב ההמלצות מכסות חמישה שישה מחזורים קדימה אז אין מה לדאוג אם שחקן אכזב אותנו במחזור הצמוד לטור.

אז בלי להכביר יותר מדי במילים, בואו נסכם מה (לא) עשו השחקנים עליהם המלצתי לכם בשבוע שעבר:

Premier League - טיק טיק

אנדראס כריסטיאנסן – המשיך לפתוח בהרכב, אך צ'לסי ספגה שער מפתיע ולכן החזיר רק 2 נקודות. העלייה במחיר מראה שהוא עדיין שווה השקעה.

אלברטו מורנו – אשר יגורתי בא לי. כתבתי ב"למה לא" שמתישהו הוא יקבל מנוחה מפתיעה, לצערי וצערכם זה הגיע השבוע. 0 נקודות עגולות.

יוהאן ברג גודמונדסון – כשברנלי לא טובה לא הוא יציל את הקבוצה. 2 נקודות בלבד אבל במחיר שלו צריך לבלוע כמה צפרדעים.

מסוט אוזיל – היה לו משחק מצוין בו סידר 4 מצבים לחבריו, אבל ביום כזה של דה חאה אי אפשר להביא יותר מ2 נקודות.

ג'וש קינג – שוב נראה לא רע ושוב לא היה בספקי הנקודות. 2 נקודות בלבד.

אם קודם תיארתי לכם איך זה מרגיש בכל מחזור, הפעם הכנתי לכם ממ שיראה בדיוק את כוחה של הקללה.

צופה מהצד מילה קוניס
כל שבוע מחדש…

מארווין זיגלאר – 4.4 מיליון – ווטפורד

Marvin Zeegelaar מארווין זיגלאר
Credit to "Watford FC" Facebook page

למה כן: איזה כיף שפגעתי בול במגן השמאלי של ווטפורד! כל מה שהבטחתי לגביו הוא עשה. עלה למעלה, בישל שערים, הגביה המון כדורים מדויקים ואפילו לא שכח לחטוף צהובים.

מישהו זוכר פה את הסרט עימות חזיתי עם ג'ון טרבולטה וניקולאס קייג'? אז לאלה מכם שבחרו לוותר על הסרט המצוין הנוראי הזה, אספר לכם שמדובר בו על פושע ושוטר שטכנולוגיה חדישה מאפשרת להחליף להם פנים וזהות כך שהאחד הופך להיות השני ושניהם חיים את הזהות ההפוכה שלהם. מה הקשר בין הסרט לפנטזי אתם שואלים? אז אספר לכם שכל מה שכתבתי על הולבאס לפני כמה שבועות התגשם במלואו, פשוט בגופו של זיגלאר.

אחרי שלא שיחק בכלל עד המחזור ה12, נכנס זיגלאר לחיינו בסערה. אחרי ארבעה משחקים בהם בישל פעמיים וזכה ל5 נקודות בונוס יהיה לנו קשה להתעלם ממנו. הוא עשה בדיוק את כל מה שהובטח לגבי הולבאס ואף יותר. הרכב שלושת הבלמים בהחלט משרת לטובה את המגינים של ווטפורד ושניהם משחקים כמו שחקני כנף לכל דבר. מארווין מנצל זאת לדייק ב50% מההרמות שלו לרחבה. כשהוא מרים 4 כאלה במשחק הבישולים פשוט חייבים להגיע. אם נוסיף לזה את העובדה שהלו"ז של ווטפורד משתנה לטובה וכעת עומדים בפניה 6 משחקים בהם היא עדיפה על יריבתה, אפשר לצפות ממנו לנקודות בשני צידי המגרש.

הנתון הכי מעודד לגביו, זו העובדה שיש לו 77% הצלחה בתיקולים וכ75% הצלחה בדריבלים שלו. שני הנתונים האלה לבד יכולים להבטיח לו נקודות בונוס גם במשחק בו לא ייתן תרומה התקפית.

למה לא: איפשהו בהחלפה עם הולבאס הוא שאב ממנו גם את הדברים הרעים. בארבעת המשחקים בהם שיחק הספיק לספוג כבר שני כרטיסים צהובים, נתון שעלול להרחיק אותו מנקודות בונוס או לעצבן אותנו ממש כשהוא לא מספק שער נקי או בישול. מעבר לכך, הוא לא מאיים על השער בעצמו בכלל. 4 נגיעות בכדור ברחבה בארבעת המשחקים בהם שיחק, לא הספיקו לו כדי לאיים על השער אפילו פעם אחת.

צריך גם לזכור שהולבאס (או בעצם זיגלאר, כבר התבלבלתי) מחכה להזדמנות על הספסל ובלו"ז המשוגע של משחקי חג המולד יזכה להזדמנות בוודאות. בסופו של דבר, יכול להיות ששווה להשקיע עוד 0.1 מיליון בקיקו פמניה כדי ליהנות מכל היתרונות שיש לווטפורד להציע.

ממאדו סאקו – 4.9 מיליון – קריסטל פאלאס

Mamadou Sakho ממאדו סאקו
Credit to "Mamadou Sakho" Facebook page

למה כן: לפני כמה שבועות היו אנשים (אוקיי, זה הייתי אני) שקראו לי משוגע על ההמלצה לקחת שחקן הגנה של קריסטל פאלאס. אבל בשלושת השבועות שחלפו מאז הוכח שהמלצתי על השחקן הלא נכון מהקבוצה הנכונה. בשלושת המחזורים האחרונים ספגה קריסטל פאלאס רק שער אחד בלבד ולצערי סקוט דאן לא היה שם כדי ליהנות מפירות ההצלחה. מי שהיה שם ועוד איך הוא ממאדו סאקו.

הרבה מעבר לשני השערים הנקיים עליהם הצליחה הקבוצה לשמור, בשבועות האחרונים נראה שמסוכן להסתובב לידו כשאתם לובשים משהו מתכתי כי האיש הפך למגנט ענק של בונוסים. בשלושת המשחקים האחרונים הוא אסף 8 כאלה. אם מוסיפים לזה את השער שהוא כבש במחזור ה13 ואת השער הנקי במחזורים 14-15 מקבלים בלם שהביא בשלושה משחקים 28 נקודות! שני משחקי בית רצופים נגד בורנמות', ווטפורד ואחריהם משחקי חוץ נגד לסטר וסוונזי זו הזדמנות לא רעה לקפוץ על הרכבת שהיא ממאדו סאקו.

למה לא: אחרי ארבעת המשחקים הנ"ל הלו"ז של פאלאס הופך לקשה עד בלתי אפשרי. כמו כן, אי אפשר לדעת האם ההצלחה ההגנתית היא עניין של שיטה, ירח דבש מוצלח עם מאמן חדש או אולי בגלל העובדה שהיא הגיעה מול ברייטון וווסט ברומיץ' חסרות השיניים.

גרוע מזה, השער שהבקיע הגיע למרות הביצועים ההתקפיים שלו ולא בזכות. השער הזה הובקע מהניסיון היחיד שלו לכיוון השער בארבעת המשחקים האחרונים, נתון מביך למדי כשמדובר בתורן שבהיעדרו של דאן בעקבות פציעה הפך למטרה במצבים נייחים.

היונג מין סון – 7.9 מיליון – טוטנהאם

Heung Min Son היונג מין סון
Credit to "Heung Min Son" Facebook page

למה כן: איזה שבוע זה יהיה בלי שאני אבנה תיאוריה שלמה על שחקן שיכול בקלות לא לפתוח בהרכב קבוצתו.

אבל, אחרי שני שערים בשני המשחקים האחרונים (ליגה וליגת האלופות), נדמה כי הקוריאני המהיר יכול להיות התשובה ליכולת הרעה של טוטנהאם לאחרונה בליגה. כרגיל, כדי לבסס את התיאוריה נעבור לקצת מספרים.

קודם כל, דיברנו על שני שערים בשני המשחקים האחרונים. דווקא העובדה שהוא הוחלף בדקה ה65 במשחק אמצע השבוע יכולה לרמז על כך ששומרים אותו טרי למשחק הליגה בשבת. קל מאוד לפספס את זה, אבל כשהוא משחק יש רק דבר אחד שעומד בפני עיניו וזהו הבקעת שער. אם ניקח את כל הדקות בהן שיחק עד כה העונה, נגלה שחקן שמאיים על השער פעם ב31 דקות. לפעמים זה נראה שזה לא משנה לו מה המרחק בו הוא נמצא מהשער והוא כמעט תמיד יחפש לאיים עליו. לא הרבה פחות מחצי מהאיומים שלו מגיעים בבעיטות מחוץ לרחבה, מה שמוכיח את הוורסטיליות שלו במגרש. כש40% מהבעיטות שלו לשער פוגעות במסגרת, נדמה שחסרות לו רק דקות משחק כדי להגשים לנו את החלום לשיר "Here comes Min Son" לצלילי הביטלס בכל פעם שהוא מבקיע שער.

אם מוסיפים לכל זה את העובדה שהוא מייצר מצב פעם ב65 דקות משחק ויכול לשחק בכל עמדה בקישור ההתקפי, נראה שלא רחוק הרגע בו יכבוש מקום קבוע בהרכב הראשון, בטח ובטח כשעלי לא מזכיר את השחקן מהעונה שעברה ואריקסן נראה כאילו הוא חייב קצת מנוחה. מבט בלו"ז הקרוב של טוטנהאם גם כן יעלה לכם חיוך על הפנים, בעיקר כי הרבה מאוד שחקנים עסוקים בלו"ז הטוב של צ'לסי וארסנל. אולי עכשיו, כשליגת האלופות יוצאת לפגרה תצליח הקבוצה להראות את היכולת האמיתית שלה גם בליגה.

למה לא: דבר ראשון ולפני הכל, בעיקר כי הוא לא מצליח לתקוע יתד בהרכב. גם כשהוא פותח בהרכב, פוצ'טינו נוטה להחליף אותו הרבה לפני הדקה ה90. שחקן שלא בטוח בהרכב במחיר של כמעט 8 מיליון יכול להיות הימור כבד מדי. נוסף על כך, החזרה של אריק לאמלה לסגל מגדילה עוד יותר את התחרות על דקות משחק בקישור ההתקפי של התרנגולים ומשחקת לרעתו של סון. יתר על כן, הוא עוד לא בישל שער אחד העונה. חוץ מזה, כשאני נותן לכם המלצה על שחקן עם נתונים מעולים זה לא פוגע, אז להימור כזה כדאי לכם להקשיב?

פיליפה קוטיניו – 8.9 מיליון – ליברפול

Philippe Coutinho פליפה קוטיניו
Credit to "Philippe Coutinho" Facebook page

למה כן: כפי שאתם יודעים, לרוב אני לא נוטה לכתוב על שחקנים גדולים ומוכרים, אלא אם קורה משהו באמת יוצא דופן לגביהם. אז מעבר לערימת השערים שקוטיניו כובש או מבשל לאחרונה, במשחק ליגת האלופות האחרון תפס את העין יותר מכל הפנדל אותו בעט לזכות קבוצתו. בתור שחקן שכבר לוקח על עצמו את רוב הקרנות והבעיטות הנייחות (ישירות או לא ישירות) של קבוצתו, הוספה של פנדלים לארסנל של קוטיניו יכולה להפוך אותו למועמד קבוע לסרט הקפטן של קבוצותינו.

יודעים מה, גם בלי פנדלים נראה שקוטיניו עושה הכל כדי לשכנע אותנו לפנות לו מקום בקישור שלנו, אפילו אם יש לנו בו כבר את מוחמד סלאח. אחרי שחזר מה"פציעה בגב" הראה קוטיניו ניצוצות רק כדי להיפצע באמת. בחזרה מהפציעה האמיתית הניצוצות הפכו לאש אדירה שהיא שני שערים וארבעה בישולים בשלושה משחקים! יחד עם נקודות בונוס במשחקים האלה, סיפק קוטיניו למי שבחר להאמין בו 33 נקודות בשלושה מחזורים בלבד. אם מוסיפים לכך את השלושער אותו הבקיע בליגת האלופות מקבלים שחקן שזועק לתשומת לב.

המספרים שלו לא פחות ממדהימים. בשלושת הופעות הליגה מאז חזר מהפציעה איים על השער 14 פעמים, מה שמעמיד אותו על איום לשער פעם ב24.1 דקות. הוא לא מסתפק בכך כמובן ומייצר מצב לחבריו פעם ב42 דקות. כדי לחזק את הקייס שלו קצת יותר מגיע הלו"ז של ליברפול ומציג רק את ארסנל במחזור ה19 וסיטי במחזור ה23 כמשחקים הקשים היחידים בעשרת המחזורים הקרובים. עם כאלה נתונים, לא פלא שהוא הפך למטרת הרכש הבכירה השבוע עם 164,126 איש שבחרו להביא אותו לקבוצתם. דרך אגב, היחיד ששבר את קללת "מטרת הרכש הבכירה הנכשלת בכל שבוע" הוא חברו לליברפול מוחמד סלאח. סימן לבאות לקראת הדרבי מול אברטון??

למה לא: ארבעת הכוכבים הגדולים של ליברפול סוף סוף משחקים יחד. כשהיא בשיאה, ההתקפה של ליברפול היא תענוג לעיניים ואת חילופי המקום בהתקפה שלה אפשר ללמד בבתי הספר ל"טוטאל פוטבול". אך אליה וקוץ בה, כי כשכולם משחקים אי אפשר לדעת מאיפה יבואו השערים. כל אחד מהרביעייה ההתקפית של ליברפול יכול להצטיין ביום נתון, הבעיה היא שהרבה פעמים זה יכול לבוא על חשבון חבריו להתקפה. בעונה שעברה התקיים משחק ניחושים לגבי השחקן ממנו יגיעו הנקודות בליברפול וזה היה עוד לפני שהכנסנו את סלאח למשוואה.

בואו גם לא נשכח שבתחילת העונה קוטיניו כבר הודיע לקבוצה על רצונו לעזוב ועדיין לא אישר שהוא כאן כדי להישאר. מישהו יכול להבטיח לנו שינואר המתקרב לא ישאיר אותנו עם בור בדמות קשר מצוין שעבר לברצלונה?

צ'ארלי אוסטין – 6.0 מיליון – סאות'המפטון

צ'רלי אוסטין, סאות'המפטון
Credit to "Southampton FC" Facebook page

למה כן: אם כבר בחרתי להמליץ על שחקן שלא בטוח בהרכב, למה לא לעשות את זה פעמיים?

שחקני פנטזי מנוסים חווים עכשיו רגעים של אושר (או אימה אם הם התעקשו לא להביא אותו) כשהם נזכרים בשחקן של ק.פ.ר בשנת 2014/2015. עם 18 שערים ו8 בישולים באותה עונה, היה אוסטין אחד החלוצים המפחידים בליגה. נכון, הקבוצה ירדה ליגה והוא לא חזר על המספרים האלה מאז, אבל אם יש משהו שתמיד היה נכון לגבי צ'ארלי אוסטין זה שאם הוא מקבל דקות משחק, היריבות מקבלות כדורים ברשת.

נראה שחילופי המאמנים בסאות'המפטון עושים לו רק טוב, כי מאז שהגיע פלגרינו הוא זוכה ליותר ויותר דקות. בארבעת המשחקים האחרונים הוא שיחק 212 דקות. אם נוריד לרגע את המשחק נגד סיטי בו שיחק רק 7 דקות, מתקבל שחקן של 68 דקות למשחק כאשר במשחק האחרון זכה לראשונה העונה לשחק 90 דקות מלאות. אני יודע, הנתון הזה לא מרשים במיוחד. מה שכן מרשים זה מה הוא עושה בדקות אותן הוא מקבל. אם שוב נתעלם מהמשחק נגד סיטי, בו הקבוצה בעיקר התגוננה, מתקבל שחקן שבשלושת משחקיו האחרונים שווה שער פעם ב68 דקות. כשהוא משחק רק 68 דקות למשחק זה כמובן מעמיד אותו על שער למשחק, אבל מה יהיה כשהוא יתחיל לשחק יותר?

מ13 נגיעות בכדור ברחבה, הוא הצליח לאיים על השער 10 פעמים. יכולת הנגיחה המצוינת שלו הופכת אותו לאיום מתמיד על השער, שכן מתוך עשרת האיומים לשער, 6 הגיעו כתוצאה מנגיחה. שתיים מהנגיחות האלו הגיעו כתוצאה ממצב נייח, נתון שמוכיח שהחברים שלו לקבוצה מודעים ליכולותיו ומנסים למקסם אותן. אם מחלקים את הדקות בהן שיחק לכמות האיומים שלו לשער, מתקבל שחקן שמאיים על השער פעם ב21.2 דקות! אולי הוא הימור אמיתי, אבל כזה שעומד בצידו מכונת שערים שמבטיחה ולרוב גם מקיימת.

למה לא: בקבוצה שמשחקת עם חלוץ חוד יחיד ויש לה שלושה חלוצים פחות או יותר שווים ברמתם, אף פעם אין הבטחה למקום בהרכב או דקות משחק. כרגע שיין לונג פצוע ונדמה שאוסטין לפני גביאדיני ברוטציה, אבל אי אפשר לדעת מה יקרה כשהוא יחזור, אולי אפילו בשבוע הקרוב. נוסף על כך, הוא אמנם נראה כמו מאבטח ברים קשוח שבטעות נקלע לעולם הכדורגל, אך מדובר בשחקן פציע מאוד שקשה לסמוך עליו שיקבל דקות מרובות לאורך זמן.

חוץ מזה, ראיתם את ההתקפה של סאות'המפטון העונה? מקבוצה שהיה לה פוטנציאל פנטזי מטורף קיבלנו קבוצה שבקושי מבקיעה שערים. פגישות עם ארסנל, צ'לסי, טוטנהאם ומנצ'סטר יונייטד בששת המחזורים הקרובים גם כן לא מבשרות טובות. עם כל הנתונים האלה, כנראה שצריך להיות משוגע כמעט כמוהו כדי ללכת עליו עכשיו.

פנטזי ליג הזווית

זהו, עוד שבוע של המלצות מה לא לעשות הגיע לסיומו. מקווה בשבילי ובשביל מי שעוד מקשיב להמלצות שלי שקללת הפנטזי תוסר מעליי סוף סוף השבוע 🙂

Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח