מי צריך לאמן את הנבחרת?

מה משותף לתפקידים הבאים: מנכ"ל נוקיה, מנכ"ל בלוקבסטר, מנכ"ל טויס אר אס ומאמן נבחרת ישראל בכדורגל?
כל התפקידים הללו היו נחשקים מאוד אי שם בסוף שנות ה-90 ובתחילת שנות ה2000. כיום המצב שונה – בלוקבסטר כבר לא איתנו, נוקיה היא הדוגמא האולטימטיבית לחברה שלא הבינה את שינוי כללי המשחק, טויס אר אס בגירעון ומאמן נבחרת ישראל הפך לתפקיד כפוי טובה שגומר קריירות למאמנים מזדקנים. קשטן, גוטמן וגם אלישע לוי, סיימו את הקדנציות שלהם בטעם חמוץ. להוסיף לכך את העניין שיש ירידה בקרנו של כדורגל הנבחרות בכל העולם. ולמרות כל הדברים שכתבתי, קיימת התחושה שאף מאמן ישראלי בכיר לא יסרב לאמן את הנבחרת. אפרוס בפניכם את המועמדים הראויים לתפקיד, בתקווה שאחד מהם יבחר ולא יגמור מצולק כמו קודמיו.

יוסי אבוקסיס (מאמן בני יהודה):

מי שהיה דומיננטי בתור שחקן, הפך לכזה גם כמאמן. אבוקסיס מצליח לקחת קבוצות פליאוף תחתון ולעשות בהם את השינוי שהופך אותן לקבוצות פליאוף עליון. זה מסתמן כמו תהליך שצריכה לעבור הנבחרת שלנו. נבחרת "אבוקסיסית" שבעזרת רוח לחימה תיתן פייט לגדולות. גם אם לא נעלה איתו ליורו ולמונדיאל, לפחות אפשר להיות בטוחים שהשחקנים ירקו אצלו דם ולא נתבזה.

סבירות שהמינוי יצא לפועל: גבוהה

יוסי אבוקסיס
(צילום מסך)

ברק בכר (מאמן הפועל ב"ש):

כנראה שאם היה נערך סקר ביו אוהדי הכדורגל בארץ, ברק בכר היה נבחר ברוב קולות למאמן הישראלי הטוב ביותר. שתי אליפויות רצופות בבאר שבע וקמפיינים יפים איתה באירופה, הפכו את בכר לקונצנזוס. הוא מסתמן כמינוי האידאלי. הבעיה היחידה היא שיש לבכר מה להפסיד ממינוי שלו למאמן הנבחרת. עם ההצלחות בבאר שבע וקרבה לסוכן המהולל דודו דהאן, אולי כדאי לו לחכות בסבלנות להצעה מקבוצה באירופה ולא להסתכן בהימור על קמפיין בנבחרת.

סבירות שהמינוי יצא לפועל: בינונית פלוס

ברק בכר
קרדיט לדף הפייסבוק של "מנהלת הליגות לכדורגל- IPFL"

ניר קלינגר (מאמן הפועל חיפה):

קלינגר עובר העונה ביחד עם הפועל חיפה תחייה מחודשת. המאמן שהוספד והושמץ, זוכה השנה למחמאות ומריץ את הפועל חיפה למאבק מכובד על האליפות. בדומה לאבוקסיס ואולי אף יותר ממנו, קלינגר מזוהה עם ווינריות ורוח לחימה בלתי מתפשרת. אצלו גם אפשר להיות בטוחים שישחקו הטובים ביותר ולא המקושרים ביותר, כמי שהוכיח כבר בתחילת דרכו (ד"ש לנימני ובנין).

סבירות שהמינוי יצא לפועל: בינונית מינוס

ניר קלינגר הפועל חיפה
קרדיט לדף הפייסבוק הרשמי של מנהלת הליגה – מנהלת הליגות לכדורגל- IPFL

סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה (מאמני מכבי נתניה):

צמד המאמנים החם של הליגה חתומים על הפתעת העונה – מכבי נתניה. הם העלו אותה מהלאומית והפכו אותה במהרה לקבוצה תוססת ומצליחה גם בליגת העל. אסור גם לשכוח את הפרק המוצלח שלהם בבית"ר ירושלים, שלא נמשך עקב עניינים אישיים ולא מקצועיים. מאמנים שהצליחו להוציא את המיטב משחקן פרובלמטי ומוכשר כמו ערן לוי, יוכלו לעשות זאת גם עוד כמה "מקרי ראש" בנבחרת. וכשהישראלים המוכשרים ביותר יתרכזו רק בכדורגל, נוכל לקצור את הפירות.

סבירות שהמינוי יצא לפועל: נמוכהאייל ברקוביץ' (קשה להגדיר אותו):

בכל פעם שדנים בזהות המאמן החדש של הנבחרת, עולה השם שלו. הטיעון המרכזי לטובתו הוא – כבר ניסינו הכל אז בוא נלך למוצא האחרון. בניגוד לשמות האחרים שהוזכרו, שמטפסים בשקט ובזהירות אל הצמרת, ברקוביץ' נשאר בכותרות בזכות הפרובוקציות שהוא מייצר בעבודתו בתקשורת כשהוא שולף ציפורניים כלפי אנשי ציבור וספורטאים בכל הפלטפורמות שניתנות לו. אי אפשר לקחת מברקוביץ' את ההבנה שלו בכדורגל ואת היותו שחקן עבר גדול שמכיר היטב את הלחץ שיש על הכתפיים של שחקני הנבחרת. החוצפה שלו שמפלרטטת עם הגסות, לצד השם הגדול שלו, מציבים אותו כמועמד אפשרי.

סבירות שהמינוי יצא לפועל: אפסית

****

בקרוב נדע מי יבחר, ומהי הבחירה שלכם?

Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח