מי אשם?

ג'ורדי קרוייף לא מאמן גדול, אבל מה עם השחקנים?

פעם לימדו אותי שכשאתה מצביע באצבע אחת לעבר אדם אחר כאשם, שלוש אצבעות מופנות אליך באותו הזמן. רוצה לומר, בעת האשמת אחר, בדוק תחילה מה חלקך באשמה.

על העובדה שג'ורדי קרויף עדיין לא מאמן טוב אין עוררין, אך יחד עם זאת נראה כי השחקנים, אותם שחקנים שהגיעו דרכו, אותם שחקנים שלא היו במכבי ולא היו מרוויחים את סכומי העתק שמשולמים להם ללא קרויף, מנצלים את העליהום הכללי על המאמן על מנת "לקפוץ על העגלה" ולנסות לנקות את שמם מהעונה הביזיונית שעוברת הקבוצה.

ג'ורדי קרויף
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page

האירוע אמש על ספסל הקבוצה, הוציא החוצה את מה שמתרחש במועדון זה זמן לא קצר – חדר הלבשה מפולג ובעייתי, שחקנים שיודעים שבשנה הבאה קרויף כבר לא יהיה איתם ומנצלים זאת על מנת לא לספור אותו יותר. אם נחזור 15 דקות לפני התקרית של קרויף עם טיבי, נוכל לראות את הסממן הבולט ביותר בתקופה האחרונה, כשבעת החימום של השחקנים, למעט שני שחקני הנוער שהיו בסגל (תומר אלטמן ופרינס) וטיבי, שאר השחקנים עשו חימום שבמקרה הטוב ניתן לקרוא לו חובבני. שחקנים המרוויחים משכורות עתק כמו וידאר קיארטנסון ואלירן עטר, היו עסוקים בלעמוד בשולי המגרש, ולבצע תנועה אחת לשתי דקות, וכשאני אומר תנועה בדרך כלל מדובר בהכנסת יד למכנס או בכיפוף לעבר כפות הרגליים. חדשות לשחקנים – עבור השכר שאתם מקבלים אתם אמורים לבצע את עבודתכם כפי שנתבקשתם, ללא פרצוף וללא סייג!איך שחקן כמו איתן טיבי, שקיבל מקרויף חוזה לחמש שנים המוערך בחצי מיליון דולר לעונה, מרשה לעצמו לסחוב זמן כשהוא אמור להכנס ולהחליף שחקן פצוע? לא משנה הדקה, במשחק קריטי לעתיד המועדון, במצב שברירי של תוצאה? איך אלירן עטר, שיודע כמה ג'ורדי נלחם על מנת שיגיע לקבוצה העונה, מרשה לעצמו לא להתייחס לתדריך המאמן רגע לפני כניסתו למגרש ומרגע כניסתו לא לעשות כלום על המגרש? ואלה רק שתי דוגמאות בולטות מהמתרחש בקבוצה.

אפשר לרמות חלק מהאנשים חלק מהזמן, אבל אי אפשר לרמות את כל האנשים כל הזמן. בסופו של דבר, האמת צפה ובמקרה של מכבי, גם את הדבר שג'ורדי עשה הכי טוב מכולם, היכולת לכבס את הכביסה המלוכלכת בבית, אפילו את זה הוא כבר לא מצליח לעשות, ואף לא בביתו שלו.טוב עשה מיץ' גולדהאר בהגעתו לארץ השבוע, כמי שזיהה את הבעיה מוקדם מכולם על מנת להפגין נוכחות, ובעצם בנוכחותו להגיד לשחקנים, בעל הבית פה, כדאי לכל אחד להסתכל על עצמו.

כי את זה כנראה ג'ורדי כבר לא יכול לעשות.

עצוב…

אלירן עטר, מכבי תל אביב
קרדיט לדף הפייסבוק של "מנהלת הליגות לכדורגל- IPFL"
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח