היורש

בעונה בה כריסטיאנו לא בשיאו, קרוס לא מוצב בתפקידו הטבעי וגארת' בייל מבלה את רוב זמנו במרפאה, מסתבר שעדיין יש על מי לסמוך בריאל מדריד.
בתחילת העונה ההגעה של דה חאה ממנצ'סטר למדריד הייתה עניין של זמן וקיילור נבאס, שלא זכה להזדמנות ממשית בבלאנקוס, היה בדרכו ההפוכה.
מי חשב שלקראת סוף העונה קיילור יהיה השחקן המצטיין של העונה בריאל מדריד?

בואו נחזור קצת אחורה – בקיץ 2013 חתם קיילור אנטוניו נבאס בלבאנטה לאחר עונת השאלה בקבוצה וכמה עונות בליגה הספרדית השניה, הקוסטה-ריקני הפך לשוער הראשון של המועדון והראה הופעות מרשימות ביותר, בקיץ 2014 היה לשוער הראשון של נבחרת קוסטה ריקה ולאחר שעברו את בית המוות (שכלל בנוסף את אנגליה, איטליה ואורוגוואי) מהמקום הראשון, הגיעה הנבחרת עד לרבע הגמר (בו הודחה מול ארגנטינה) הרבה הודות לקיילור שהראה הופעות מדהימות בין הקורות ונחשב לאחד השוערים המצטיינים בטורניר.

הופעות אלו הרשימו את ראשי ריאל מדריד שבאותו הקיץ החתימו את קיילור תמורת 10 מיליון אירו. בעונתו הראשונה בבלאנקוס לא זכה להזדמנות ממשית ובילה את רוב זמנו בספסל בצילו של איקר קסיאס. בקיץ, סאן איקר עבר לפורטו אך נבאס היה בדרך למעבר לשדים האדומים כחלק מטרייד בתמורה לדויד דה חאה. כל הקיץ ראשי המועדונים עמלו להכין את העסקה עד ליום האחרון של חלון ההעברות בו הושג הסכם. השוערים כבר התכוננו למעבר ורק חיכו לאישור הרשמי, אך אז התערב הגורל והפקס נשלח דקה לאחר הזמן.
קיילור ודה חאה חזרו לבתיהם, אך הראשון לא נתן לאוהדיו זמן להתאכזב. הוא הוכיח את עצמו כל משחק מחדש וכרגע נראה שהוא השחקן היחיד ששומר על יציבות במשך עונה שלמה. בעונה כזו נראה שנבאס יותר מזכיר חומה בין הקורות מאשר שוער: הוא לא נותן לאף כדור לחדור בקלות, הוא מזנק, קופץ, יוצא, הודף ועושה כל מה שרק אפשר כדי לשמור על הכדורים מחוץ לרשת והכי חשוב- נותן ביטחון בשער.

בכדי להבין באמת את יכולתו של קיילור נבאס בשער של הבלאנקוס, פשוט אפשר להביט בנתוניו: כמעט 3 עצירות למשחק, עצר 3 מתוך 4 הפנדלים שנבעטו לשערו והנתון המדהים מכולם: עדיין לא ספג שער בליגת האלופות העונה (ריאל מדריד ספגה בניצחון 4:3 על שחטאר אך קיקו קאסיאה הוא זה שעמד בשער). כל המספרים המרשימים האלו מגיעים בעונה בה הגנת הבלאנקוס לא יציבה בכלל ומרבה לטעות.

"ביום האחרון של חלון ההעברות ישבתי עם אשתי בשדה התעופה ובכיתי, לא האמנתי שכך הסתיים הסיפור שלי בריאל מדריד" אמר השוער שלאחרונה הוזכר כיורש של איקר קסיאס בריאל מדריד ואף זכה לכינויו: "סאן-קיילור".
את ליבם של המדרידיסטאס כבש השוער המצטיין כבר ממזמן, אך במדריד כמו במדריד, מקומו של אף אחד לא בטוח. נראה שהמטרה העיקרית שלו עד סוף העונה תהיה לכבוש את ליבם של פלורנטינו פרס וחבריי ההנהלה שעל אף הופעותיו המרשימות והתמיכה הבלתי נגמרת מן הקהל – לא מן הנמנע שלא יישאר במועדון לאור מקרים דומים בהם שחקנים שהיו בכושר מצוין וזכו לאהבת האוהדים, מצאו את דרכם החוצה מבירת ספרד.

אפשר לסמוך על השוער שהוא למד כבר שבריאל מדריד אין הנחות ושהוא מוכן לעבוד קשה בחריצות ובהתמדה. הוא צפוי להמשיך לתת את כל יכולותיו ולהמשיך להנות מכל דקה בה הוא על כר הדשא. לסופר קלאסיקו ביום שבת תגיע ריאל מדריד כדי להחזיר את הכבוד שלה שנלקח בתבוסה בסיבוב הקודם, חובת ההוכחה במשחק זה תהיה על הרבה מאוד שחקנים, קיילור נבאס יגיע כדי להוכיח סופית – "מקומי כאן"

קיילור נבאס - היורש

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח